Mezi labyrinty

Není to tak dávno, co jsem se procházela vylidněným zámeckým parkem a bloudila mezi labyrinty různých tvarů, velikostí i obtížností. Vytvořených z trávy, cihel, stromů, keřů, kamínků a jiných materiálů. Na informačních tabulích četla o jejich původu a prstem hledala tu správnou trasu k cíli.

Na zámku Loučeň s Labyrintáriem jsem poprvé nebyla, ale poprvé jsem dostala romantický víkendový pobyt uprostřed zámeckého parku. Abych se mohla cítit jako princezna. Bohužel nebo bohudík, kdo ví, jsem kvůli mrazivému počasí a manželově nemoci byla sama. Tichý doprovod mi dělal jen můj pes. Všude bylo ticho. Žádné vřískající děti, nervózní ženy, znudění muži ani zpruzení puberťáci.

Proč jsme jako malé holky chtěly být princeznami? Chtěly jsme snad být karikaturou dokonalosti nebo ještě hůř být výkladem Wikipedie, tj. ženskou obdobou titulu prince? Čekat nebo být v očekávání, až se objeví ten pravý? Chtěly jsme prince nebo spíš toho koně, na kterém měl přijet? Šaty, ve kterých bychom se sotva nadechly, vůbec nenajedly a prsa by nás celý den bolela? Zámek s velkým parkem, kde bychom nepotkaly živáčka, s nikým si nepokecaly a nikomu tak nesvěřovaly naše pocity? Zámek, ve kterém bychom v zimě mrzly a jeho úklidem bychom nikdy neskončily? Být princeznou by asi zrovna výhra nebyla. Co by si bez nás chlapci v IT počali?! 🙂

Moje povídání o mně a Digitální Akademii zachytily holky z Czechitas na zahájení dalšího běhu. Tímto holkám moc děkuji za fotku.

V minulém týdnu jsem byla pozvána na zahájení dalšího běhu Digitální Akademie od Czechitas, kde jsem holkám, vyprávěla svůj příběh. Pojala jsem to trochu jinak, než bývá mým zvykem, a vytvořila si lehké vodítko v podobně papírové prezentace. A ano, i ta holka na slajdu za mnou jsem já. Zde si můžeš všimnout rozdílu PŘED a PO Digitální Akademii.

Klasicky jsem svou řeč načala tím, čím začíná většina příběhů. Bylo nebylo… a narodila se holčička jménem Monika…

 

Jestliže neumíš, naučíme tě, jestliže nemůžeš, pomůžeme ti, jestliže nechceš, nepotřebujeme tě.“  Jan Werich

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.