Cesta k IT

Jak jsem se (po hlavě) vrhla do světa IT

Asi ti nedokážu úplně říct, jak se to stalo. Určitě jsem se neprobudila a jednoho dne měla vizi „Chci do IT“. Šlo to postupně, ale relativně dost rychle. Prostě se tak nějak stalo, že se mi do okolí dostalo víc lidí z IT. Líbilo se mi, jak se ajťáci baví o práci, jak si rozumí, co spolu řeší, jak se k tomu staví, kam je technologie všude zavedou, i ten jejich IT humor (kterému nerozumím, ale směju se) a asi i ta představa se mi líbila. Být holka z IT.

Když tak nad tím přemýšlím, vzpomínám si, že už jednou jsem jí chtěla být, ale z pohodlnosti nebo strachu do toho nešla…?! Nevím přesně. Pamatuji si, že když jsem na střední uvažovala, zda jít na vejšku nebo ne, řekla jsem si, že to prostě zkusím a uvidím. Poslala jsem 4 přihlášky. Krajinářství, Veřejná správa v zemědělství a péči o krajinu, Rozvoj venkova a Informatika. Všechny na ČZU, jen různé fakulty. Já prostě chtěla na zemědělku! Věř mi. Postupně jsem byla přijatá na tři obory a přijímačky na informatiku byly jako poslední. Nešla jsem na ně. Myslela jsem si, že to stejně nezvládnu.

Nemůžu říct, že by to byla chyba. Byla to zkušenost. Zajímavá, náročná, naučná, ale hlavně zábavná. Každá přednáška, cviko mělo něco do sebe. A těch zážitků… Nikde jinde už mě profesor nenačapal, že na přednášce spím pod laboratorním pláštěm 😊. Vyrazit na pole sázet salát a sklízet brambory. Kontrolovat, jak roste GMO kukuřice, podojit krávu, lonžovat koně, lítat v potoce v holínkách po prsa a hledat vodní živočichy. Kuchat myš, vepřový jazyk nebo kančí bránici za objevením životu nebezpečných parazitů, stanovování obsahu lepku v mouce apod., se nestává každý den.

Po promoci jsem tohle všechno opustila a šla do světa kosmetiky, kde už jsem při škole pracovala. Kvalita potravin se dala použít i jinde 😊. EU v té době zpřísnila podmínky výroby a prodeje kosmetiky, a tak principy legislativy a HACCP jsem aplikovala do jiného oboru. Pak se mi do pracovního života vloudil marketing a s ním ruku v ruce přišla analýza dat. Začala jsem koukat do dat, do čísel, na různé statistiky a začala si spojovat různé interakce a vyhodnocovat. Nabyla jsem dojmu, že by bylo fajn se tomu věnovat více a v tom přišla informace, že Czechitas spouští první Digitální Akademii. Bylo rozhodnuto, jdu do toho. Aniž bych tušila, co vše tím odstartuji.

Natočila jsem videovizitku, proč zrovna já bych měla studovat IT a co od IT očekávám. Dala výpověď a šla se učit IT. Nejdříve IT analýzu do Analytické Akademie od INVENTI, následně Digitální Akademii od Czechitas. Příběh o DA už znáš z předchozích článků, o INVENTI teprve bude. No a při DA jsme si našla novou práci. V IT. Vyrazila jsem do NESSu, abych se nesstratila.

1 komentář u “Cesta k IT

  1. Skvělý web a skvělá holka. Bez Tebe by DA nebylo ono. Byla jsi naši rádkyní, pomocnicí v nepřízních a skvělým vzorem. Díky, Moni! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.